Bralna značka

Bralna znacka

Učenci od 1. do 5. razreda se o prebranih knjigah pogovarjate s svojimi učiteljicami, učenci od 6. do 9. razreda pa z učiteljicami slovenščine ali s knjižničarko.

Bralna značka se zaključi konec aprila.

Učenci si za branje izberete knjige primerne svoji starosti. Če ste pri izbiri knjig v dvomih, se posvetujte z učiteljico oziroma s knjižničarko.

MEDGENERACIJSKO BRANJE MLADINSKIH DEL

Naša šola se bo v tem šolskem letu pridružila projektu Medgeneracijsko branje mladinskih del. Projekt omogoča Društvo Bralna značka Slovenije v sodelovanju z Javno agencijo za knjigo RS, ki sodelujočim knjige podari.

K sodelovanju vabimo učence 3. triletja, starše, stare starše, učitelje in ostale delavce šole.

Osnovni cilj tega projekta je spodbujanje branja. Sodelujoči bomo izbrano knjigo prebrali in se o njej sproščeno pogovorili.

O datumu srečanja in literarnem delu boste obveščeni naknadno.

Jasna Bačani, koordinatorka in mentorica Bralne značke

Osnovna šola Pesnica